Союз Бродрийских Республик
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Ronon Dex
Ronon Dex
Posts : 5
Join date : 11/11/2020

Gościnna wizyta... Empty Gościnna wizyta...

Sro Lis 11, 2020 10:27 pm
Na lotnisku w stolicy Brodrii wylądował samolot RAT PA-340-200, należący do Zakładów Lotniczych "Ronon Air Tech"...

Gościnna wizyta... P8iaEN7

Gościnna wizyta... TFOx6zd


... na pokładzie samolotu firmowego przyleciał Ronon Dex, zaproszony przez Władimira Iljicz Grenina na rozmowy dotyczące zakupu sprzętu wojskowego. Po krótkim powitaniu na lotnisku Ronon Dex udał się do hotelu, odpocząć po długim locie i przygotować się do rozmów, które rozpoczną się niebawem...

Dawno nie byłem w Brodrii, wiele się zmieniło... ale mocno zużyty samochód opancerzony ochrony lotniska "dziwnie" przypominał typ pojazdu, który Ronon Arms dostarczała grutinowskiej Brodrii, a pilot maszyny zarzeka się, że widział w okolicy stolicy myśliwiec F-10A z namalowanymi znakami Carstwa Brodryjskiego, zrobił nawet zdjęcie...


Gościnna wizyta... AkhepfS



To był ostatni typ samolotu myśliwskiego, jaki RAT dostarczał do Brodrii (wcześniej, za Grutina sprzedawano lekkie myśliwce F-1 i ciężkie myśliwsko-bombowe FB-4)... dziwne, że jeszcze lata, bez dostaw części od paru lat. Zapewne kanibalizują...

Ciekawe jak teraz wygląda Brodria? Trzeba się tutaj rozejrzeć...

Andrzej Swarzewski likes this post

Władimir Iljicz Grenin
Władimir Iljicz Grenin
Admin
Posts : 33
Join date : 08/11/2020
Location : Broskwa
https://brodrija.forumpolish.com

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Sro Lis 11, 2020 10:31 pm
Serdecznie witam! Cieszę się na Pańskie odwiedziny i mam nadzieję na owocną współpracę.
avatar
Boris Niemcov
Posts : 8
Join date : 11/11/2020

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Czw Lis 12, 2020 12:26 am
Dzień dobry!
Piotr Pawłowicz
Piotr Pawłowicz
Posts : 32
Join date : 10/11/2020

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Czw Lis 12, 2020 1:16 am
Witaj Rononie, miło Cię powitać na ziemi Brodryjskiej!
Ronon Dex
Ronon Dex
Posts : 5
Join date : 11/11/2020

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Pią Lis 13, 2020 8:49 pm
Ronon po spędzeniu dnia na zwiedzaniu dotarł do Kremla... wyjął z nesesera flagę...

Gościnna wizyta... HhustBV

... i zapytał: Czy to dalej jest Wasza flaga? Została mi po dawnych czasach i dawnej Brodrii, której dostarczałem broń i sprzęt z bialeńskich fabryk...
Władimir Iljicz Grenin
Władimir Iljicz Grenin
Admin
Posts : 33
Join date : 08/11/2020
Location : Broskwa
https://brodrija.forumpolish.com

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Pią Lis 13, 2020 11:54 pm
Ronon Dex
Ronon Dex
Posts : 5
Join date : 11/11/2020

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Sob Lis 14, 2020 10:12 am
W takim razie przywieziona przeze mnie flaga trafia do muzeum... Very Happy

A czy zastanawialiście się nad znakiem rozpoznawczym? Szybka propozycja... przyjęcie flagi ZSRR z pewną zmianą emblematu, dość mocno determinuje kwestię znaku rozpoznawczego - szczególnie w kwestii kolorystyki (czerwony i żółty, z dominującym czerwonym) oraz w pewnym sensie też kształtu. Stąd chyba gwiazda byłaby najlepszym wyborem.

Trzy pomysły... pierwszy jest dość prostą przeróbką znaku ZSRR, z zamianą koloru białego na żółty. Drugi znak dodaje w środku znaku emblemat z flagi. Natomiast trzeci jest inspirowany rozwiązaniem chińskim ze wstawioną gwiazdą z drugiego znaku (oryginalny chiński znak nie ma czerwonych krawędzi, wokół elementów żółtych.

W sumie znaki są na tyle powiązane, że można by nawet traktować je jako opcje - przynajmniej w przypadku znaku 2 i 3. Oczywiście istniej możliwość połączenia też 1 i 3, w tym przypadku z "wymazaniem" emblematu, ale chyba z nim jest ciekawiej.
Gościnna wizyta... B6vLkXR
Piotr Pawłowicz
Piotr Pawłowicz
Posts : 32
Join date : 10/11/2020

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Sob Lis 14, 2020 10:40 am
Skoro zostałem Ministrem Obrony Związku Republik Brodryjskich, uważam że te sprawę możemy na spokojnie rozwiązać prywatnie, aby obywatele nie mieli zbyt dużego poglądu na plany dotyczące sił zbrojnych.
Ronon Dex
Ronon Dex
Posts : 5
Join date : 11/11/2020

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Sob Lis 14, 2020 12:18 pm
Oczywiście jeśli sobie tego życzysz, to można i tak... choć osobiście nie sądzę, by kwestia symboliki powinna być "utajniana", to nie są decyzje wpływające na stan obronności itd. Raczej właśnie to dyskusje publiczne, pamiętasz w realu dysputę o układzie barw na szachownicy? Była dyskusją publiczną, a pomimo tego MON zrobił i tak co chciał czyli wbrew opinii publicznej.

W ogóle dyskusje prywatne należałoby w mikronacjach ograniczać do naprawdę niezbędnego minimum... bo efekt potem jest taki, że dysputy gdzieś tam się niby odbywają, a na forach aktywności brak. To nie real... tutaj całe życie krajów toczy się wokół dyskusji forumowych. No, ale wybór należy do Was.

W każdym razie gdybyśmy mieli nawiązywać współpracę w zakresie sprzętu czy przemysłu zbrojeniowego to od razu mówię, że takie dyskusje prowadzę publicznie w odpowiednich działach firm zbrojeniowych.

Piotr Pawłowicz likes this post

Władimir Iljicz Grenin
Władimir Iljicz Grenin
Admin
Posts : 33
Join date : 08/11/2020
Location : Broskwa
https://brodrija.forumpolish.com

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Sob Lis 14, 2020 12:21 pm
Ten trzeci jest spoko. Kwestia znaku rozpoznawczego nie jest tak jak wspomniał mój przedmówca kwestią ścisłej tajności. Wink
Tak. W konsultacjach uczestniczyć będzie też Pan Minister.
Piotr Pawłowicz
Piotr Pawłowicz
Posts : 32
Join date : 10/11/2020

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Sob Lis 14, 2020 1:14 pm
Z całym szacunkiem panie prezydencie ale z tego co jest mi wiadome pańska przeszłość związana z wojskiem jest znikoma, dlatego to ja jako Minister Obrony zajmę się samodzielnie sprawami naszej armii.
Ronon Dex
Ronon Dex
Posts : 5
Join date : 11/11/2020

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Sob Lis 14, 2020 1:44 pm
W związku z powyższym... czas zakończyć wizytę. Chyba Panowie muszą sobie najpierw uzgodnić kompetencje zanim ewentualnie ponownie ktoś wystosuje zaproszenie do współpracy czy poprosi o jakąś pomoc.

Samolot RAT z Rononem Dex wystartował z lotniska w stolicy i skierował się w kierunku Republiki Bialeńskiej.

Gościnna wizyta... RImsdQD
Władimir Iljicz Grenin
Władimir Iljicz Grenin
Admin
Posts : 33
Join date : 08/11/2020
Location : Broskwa
https://brodrija.forumpolish.com

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Nie Lis 15, 2020 5:14 pm
W takim razie Ma Pan Minister tydzień na to żebym zobaczył efekty Pańskiej pracy. Inaczej polecą głowy.
Sponsored content

Gościnna wizyta... Empty Re: Gościnna wizyta...

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach