Союз Бродрийских Республик
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Andrzej Swarzewski
Andrzej Swarzewski
Posts : 18
Join date : 11/11/2020

Reminisencja raju utraconego Empty Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 9:19 pm
Przedwcześnie osiwiały i przygarbiony mężczyzna wyszedł z sań u progu podupadłego dworku szlacheckiego. Patrząc na zrujnowany budynek w środku listopadowej nocy, zobaczył wielki bal sprzed kilku lat. Całkowicie łyse brzozy w mgnieniu oka zazieleniły się. Z komnat dobiegał śmiech Saszy i śpiewana przez Wanię pieśń " Ты неси меня река". Na ganku stał ubrany w strój galowy Mikołaj Patryk i palił fajkę razem ze swoim przyrodnik bratem Markusem. Starzec dałby sobie uciąć rękę, że gdy tylko wejdzie do dworku, zobaczy gromadkę przyjaciół, pilnowaną z portretów czujnymi oczami Władimira Grutina i cara Adama Aleksandra.  

Władimir Iljicz Grenin
Władimir Iljicz Grenin
Admin
Posts : 33
Join date : 08/11/2020
Location : Broskwa
https://brodrija.forumpolish.com

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 9:29 pm
Serdecznie witamy Dostojnego Gościa i Wielkiego Przyjaciela Brodrii i Brodryjczyków!
Jak zdrowie?
Andrzej Swarzewski
Andrzej Swarzewski
Posts : 18
Join date : 11/11/2020

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 9:35 pm
Starzec na dźwięk głosu tajemniczej postaci przestraszył się i wybudził ze snu na jawie. Znowu był listopada, a on był słomianym wdowcem, którego dzieci rozjechały się po świecie. Znowu nie było imperium bialeńsko-brodryjskiego, ani chęci do życia.

- Dziękuję, nie narzekam - skłamał, nie chcąc zanudzać nieznajomego długo historią swoich licznych dolegliwości. Przyjrzał się dokładnie obcemu. - Przypominacie mi kogoś z przeszłości. Jak się zwiecie, dobry człowieku, i co robicie przy dworku mojej żony?
Piotr Pawłowicz
Piotr Pawłowicz
Posts : 32
Join date : 10/11/2020

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 9:44 pm
Czy to, Ty Andrzeju? Co się stało!
Piotr obrócił się do bojówkarzy faszystowskich i wykrzyczał "Wszyscy na cześć Andrzeja Swarzewskiego" Nagle rozbrzmiał się okrzyk, który niejednokrotnie używany jest przez podległych Piotrowi "SLAVA! SLAVA! SLAVA!"

Nie zmierzam Cię prosić Andrzeju ale jeśli mogę udzielić Ci jakoś pomocy, czy wesprzeć Cię w jakiejkolwiek inicjatywie ja oraz moja Żelazna Gwardia zawsze Ci pomożemy!
Władimir Iljicz Grenin
Władimir Iljicz Grenin
Admin
Posts : 33
Join date : 08/11/2020
Location : Broskwa
https://brodrija.forumpolish.com

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 9:47 pm
Mienia zawut Władimir Iljicz Grenin. Odbudowujemy okręt, któremu na imię Brodria!
Andrzej Swarzewski
Andrzej Swarzewski
Posts : 18
Join date : 11/11/2020

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 9:52 pm
Zaskoczony rozejrzałem się wokół. Czy to wciąż sen? Co robią wokół mnie żelaznogwardziści?

Witajcie, Piotrze Pawłowiczu, drogi kuzynie. Witajcie, Władimirze Iljiczu, przyjacielu z lepszych czasów. Gdy tylko usłyszałem, że przepędziliście stąd gnuśnego tyrana Iwana Pietrowa, postanowiłem sprawdzić, co stało się z rodowymi posiadłościami mojej żony. Nie mam pojęcia, czy zostanę tu na dłużej, ale gorąco życzę Wam, byście przywrócili Brodrii należne jej miejsce w mikroświecie. I żadnych pertraktacji z tymi, którzy chcą zawładnąć naszym krajem tylko po to, by ogłosić się "carem" i nic dalej nie robić. Ani piędzi brodryjskiej ziemi dla nich.

Władimir Iljicz Grenin likes this post

Piotr Pawłowicz
Piotr Pawłowicz
Posts : 32
Join date : 10/11/2020

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 9:53 pm
Ani milimetr Brodrii nie zostanie nikomu oddany!

Władimir Iljicz Grenin likes this post

Władimir Iljicz Grenin
Władimir Iljicz Grenin
Admin
Posts : 33
Join date : 08/11/2020
Location : Broskwa
https://brodrija.forumpolish.com

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 9:57 pm
A i odzyskamy jeszcze nasze wszystkie ziemie!
avatar
Mikołaj Patryk Dostojewsk
Posts : 8
Join date : 11/11/2020

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 10:33 pm
Mikołaj Patryk nie mógł uwierzyć własnym oczom
Witaj Andrzeju, jak miło znowu się spotkać! Сколько лет, сколько зим! Choć dworek ten, podobnie jak i cała Brodria, był przez długi czas w ruinie, to wierzę, że za niedługo przywrócimy obydwóm dawny blask!
Andrzej Swarzewski
Andrzej Swarzewski
Posts : 18
Join date : 11/11/2020

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 10:42 pm
Witajcie, Mikołaju Patryku! Już się bałem, że na dobre opuściliście mikroświat. Bardzo się cieszę, że znów odradza się nasza Brodria, a wraz z nią pamięć o dziedzictwie Dostojewskich. I choć teraz wszyscy musimy stać się jedną rodziną, by bez żadnych sporów odrodzić gosudarstwo, liczę na to, że w kulturze i narracji będzie miejsce na wspomnienia o naszym rodzie. Koniecznie musimy odbudować nasze dworki i pałace, choćby po to, by stworzyć tam muzea z których kolejne pokolenia Brodryjczyków będą uczyć się historii. Smile

Władimir Iljicz Grenin and Mikołaj Patryk Dostojewsk like this post

avatar
Mikołaj Patryk Dostojewsk
Posts : 8
Join date : 11/11/2020

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Sro Lis 11, 2020 11:46 pm
Również uważam, że odbudowa posiadłości rodowych Dostojewskich i utworzenie w nich muzeów byłoby wspaniałą inicjatywą. Liczę jednak na to, że dzieje Dostojewskich nie ograniczą się tylko do wspomnień i że ród nasz będzie mógł się na nowo rozwijać i pisać kolejny rozdział swojej historii w nowoodrodzonej Brodrii Wink
avatar
Boris Niemcov
Posts : 8
Join date : 11/11/2020

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Czw Lis 12, 2020 12:27 am
Dzień dobry!
Sponsored content

Reminisencja raju utraconego Empty Re: Reminisencja raju utraconego

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach